BIOHUMUSA EKSTRAKTS

Kā zināms viens no augu barošanas pamatprincipiem ir barot mikroorganismus, kuri veido kvalitatīvu augsni. Augsne savukārt baro (audzē) augus. Biohumusa ekstrakts ir bioloģiski aktīvs augu augšanas veicinātājs, kas veic arī augsnes mikroorganismu „pamodināšanas” funkciju. Tāpat praksē pierādīts, ka biohumusa ekstrakts nodrošina augus ar barības vielām, kas īpaši svarīgi ir to attīstības sākumposmā, kad veidojas sakņu sistēma. Tas sekmē mikro un makroelementu pārveidošanu augiem viegli uzņemamā formā un palīdz uzņemt barības vielas. Stiprinot augu imūnsistēmu, biohumusa ekstrakts palīdz augiem sevi pasargāt no kaitēkļiem un slimībām un no stresa, ko veicina karstums, aukstums, krasas temperatūras maiņas, sausums un liekais mitrums.

Biohumusa ekstraktu „Raskila” var lietot gan laistīšanai, gan sēklu, sīpolu, gumu un koku vai krūmu sakņu apstrādei pirms sēšanas un stādīšanas.

Laistīšanai gatavo biohumusa ekstrakta un ūdens šķīdumu proporcijā 1:100. Gatavo šķīdumu jāizlieto 48 stundu laikā. Augus ar šķīdumu laista visā to veģetācijas periodā 1 reizi nedēļā vai smidzina uz  dārzeņu, augļkoku un ogulāju lapām  ik pēc 10-14 dienām.

Mērcēšanai izmanto 100% biohumusa ekstrakta koncentrātu. Sīpolus un gumus mērcē 1-3 stundas, pākšaugu sēklas – 6 stundas, redīsu, salātu sēklas – 12 stundas burkānu, ķirbju, gurķu sēklas – 24 stundas.

Augsnei var veikt pavasara un rudens apstrādi, to laistot vai smidzinot ar sekojošu šķīdumu – 4 – 5 litri biohumusa ekstrakta uz 200 litriem ūdens uz 1 ha augsnes.

Biohumusa ekstrakts ir videi draudzīgs un rada nosacījumus, lai iegūtu ekoloģiski tīru ražu! Tas nesatur slimību ierosinātājus, ir nekaitīgs dabai, cilvēkiem un dzīvniekiem!

IR LABI DZĪVOT ZAĻI!

 

 

© SIA EKO ZEME, 2018. Tekstuālā informācija ir SIA EKO ZEME īpašums. Teksta pārpublicēšanas gadījumā atsauce autoru un darba nosaukumu obligāta.

Comments are closed.